Volný čas

Říčany nabízí díky své strategické poloze nejrůznější způsoby trávení volného času. Vyžití zde najdou zapálení cyklisté a turisté, milovníci adrenalinu i kulturní nadšenci. Ať už budete chtít spíše relaxovat nebo vyrazit vstříc novým zážitkům, v okolí Říčan se nikdy nebudete nudit.

Krása zdejší krajiny učarovala už Vilému Mrštíkovi, který do nedalekých lesů zasadil děj Pohádky máje. Po stopách Helenky a Ríši se může návštěvník vydat i dnes. Na místě hájenky stojí socha Helenky, od které dojdete příjemnou procházkou Podkomorskými lesy až do Bystrce k brněnské přehradě. Její vody lákají k příjemnému koupání nebo projížďce na parníku, jenž brázdí zdejší vody od dubna do května.

 

Za kulturou 

Zájemci o historii jistě nevynechají návštěvu nedalekého rosického zámku nebo na skále se tyčícího hradu Veveří. Objekt prošel v posledních letech rekonstrukcí a nabízí několik prohlídkových tras a zázemí pro pravidelné kulturní akce. Za trochou historie a pořádnou dávkou zábavy můžete vyrazit do nedalekých Oslavan do zábavního parku Permonium, kde si užijete atrakce v duchu hornických tradic.

 

Pro sportovce

Jste spíše akční? Pak nevynechejte proslulý Masarykův okruh. Jeho tradice sahá až do roku 1930, věhlasu ale dosáhl v 60. letech. Od roku 1965 tradičně hostí šampionát Grand Prix silničních motocyklů. Pravidelně se zde konají také akce pro veřejnost. Pokud dáváte před rychlými koly přednost koňským kopytům, v okolí Říčan se nachází hned dvě jízdárny. S dětmi  můžete vyrazit do Žebětína  na poníky do Jezdeckého klubu Eliot, nebo si vychutnat pohled na svět z koňského sedla na nedaleké jízdárně Nové Dvory.

Úroková kalkulačka

Výše hypotéky
Úrok %
Splatnost let
Počet splátek 120
Výše splátky 9090
   
Výpočet je pouze orientační a skutečná výše splátek se mùže lišit.
Taktéž nezahrnuje možné náklady související s poskytnutím a správou hypotéky.
Uvedený výpočet není závaznou obchodní nabídkou.

Příklad

Chcete si půjčit 1.200.000,00 Kč na dobu 30 let. Fixní úroková sazba je 1,85% p.a. a měsíčně zaplatíte 359 anuitních splátek ve výši 4.362 Kč a poslední splátku ve výši 4.304,11. RPSN je 1,9 %, poplatek za zpracování úvěru 0,00 Kč a vedení úvěru je zdarma. Za vklad (zápis a výmaz) zástavního práva celkem 2 000 Kč. Za 30 let zaplatíte 1.572.262,11 Kč.

výpočet splátek hypoték u Waldviertler Sparkasse Bank AG