Jaké je strávit noc v pasivním domě? Mladá blogerka dostala příležitost vyzkoušet si to na vlastní kůži.

Pod taktovkou společnosti All Inclusive Development vyrostlo v Říčanech u Brna celkem 16 novostaveb rodinných domů o dispozicích 4+kk až 5+kk, z nichž jeden je již kompletně zařízený. Společnost navázala spolupráci s brněnskou blogerkou Annou S. a uspořádala pro ni a její přátele párty v předváděcím domě.

 

První zážitky

“Přijde mi to úplně super,” říká studentka MU Brno, “přeci jen investice do nemovitosti je na celý život a člověk si chce vyzkoušet, jestli mu takový dům vyhovuje.” Doprava z Brna byla pro ni i její přátele zařízena, nakonec je však překvapilo, jak blízko Starého Lískovce se Říčany vlastně nachází, a dovedli by si představit odsud dojíždět. Pak už jim byl krátce představen dům s garáží, terasou a zahrádkou i jeho technologie, které se zasloužily o mimořádně nízkou spotřebu energie, a večer mohl začít.

 

Párty se vším všudy

Pro 12 hostů, z nichž 7 v domě také přespalo, bylo v domě připraveno pohoštění. Nejdřív je ale přepadla zvědavost, chtěli si dům pořádně projít a všechno vyzkoušet. Dlouhodobé výhody solárních panelů nebo retenční nádrže na dešťovou vodu sice za jeden den odhalit nelze, naštěstí ale pasivní domky mají mnoho výhod, které si můžete užít okamžitě. Návštěvníci si pohráli s žaluziemi, ovládáním intenzity osvětlení i s rekuperační jednotkou, kterou nastavili na příhodný režim “párty”. A protože letošní rok nám zatím příliš tepla neposkytl, největší radost měli z podlahového topení.

 

Něco pro milovníky interiérového designu

Moderní zařízení domu všem doslova učarovalo - včetně dětských pokojů, ačkoliv ty ještě dlouho nebudou potřebovat. Z hlediska designu je nadchla především příjemná ložnice s měkkým kobercem, obě koupelny, a pak zajímavé řešení kuchyně, která je propojena s obývacím pokojem a společně vytváří jeden velký obytný prostor. Na večírek ideální! Všimli si také důmyslného osvětlení a posezení ve výklenku na chodbě.

 

 

Ráno na zahradě

Ráno všechny přivítalo příjemné počasí, které interiéru domu dodalo zase jiný nádech. “Musím říct, že slunečná rána v kuchyni mají něco do sebe, jak to měkké světlo proniká přes žaluzie, je to krása!” píše čtyřiadvacetiletá blogerka. Anna je zvyklá trávit většinu času v centru Brna, a tak není divu, že byla nadšená z venkovního prostoru u jejich vypůjčeného domku. Moderní zahrádka je řešena patrovým způsobem - na jedné úrovni si můžete něco malého vysadit a na té druhé třeba grilovat. Alespoň tak si to představovala parta kamarádů, která se shodla na tom, že i když je jim ve městě prozatím dobře, časem by rozhodně nemuselo být k zahození pořídit si v dojezdové vzdálenosti novostavbu.

 

Více se dozvíte na Annině blogu https://www.dazzlicious.cz/2019/04/party-v-novostavbe-pasivni-domy-v.html.


Úroková kalkulačka

Výše hypotéky
Úrok %
Splatnost let
Počet splátek 120
Výše splátky 9090
   
Výpočet je pouze orientační a skutečná výše splátek se mùže lišit.
Taktéž nezahrnuje možné náklady související s poskytnutím a správou hypotéky.
Uvedený výpočet není závaznou obchodní nabídkou.

Příklad

Chcete si půjčit 1.200.000,00 Kč na dobu 30 let. Fixní úroková sazba je 1,85% p.a. a měsíčně zaplatíte 359 anuitních splátek ve výši 4.362 Kč a poslední splátku ve výši 4.304,11. RPSN je 1,9 %, poplatek za zpracování úvěru 0,00 Kč a vedení úvěru je zdarma. Za vklad (zápis a výmaz) zástavního práva celkem 2 000 Kč. Za 30 let zaplatíte 1.572.262,11 Kč.

výpočet splátek hypoték u Waldviertler Sparkasse Bank AG